V úterním odpoledni dne 10. 10. jsme letos opět tradičně uspořádali okresní kolo přespolního běhu pro žáky základních a středních škol.
V posledních letech závody pořádáme v nově vybudovaném lyžařském areálu na Hraběnce. Na tratích v délce  od 800 m po 3 km závodilo něco okolo 180 sportovců v různých věkových kategoriích z 11 škol z našeho okresu. Běžce letos přivítalo sice pěkné podzimní počasí, ale tratě byly od nočního deště řádně rozbahněné a tak prověřily fyzickou zdatnost všech zúčastněných běžců.

Našim závodníkům se vedlo velmi dobře. Družstvo nejmladších chlapců zvítězilo a dívky skončily na druhém místě, mladší dívky, mladší chlapci a starší dívky  také zvítězili. Starší chlapci obsadili 2. místo.

Na krajské kolo v Jablonci nad Nisou, které se uskuteční tuto středu, vyrazíme se čtyřmi družstvy a budeme bojovat o postup do republikového finále.

Mezi jednotlivci se na stupně vítězů probojovalo několik našich běžců, kteří si odnesli tradiční velký rohlík z jilemnické pekárny.