Naše škola využila nabídky Nadačního fondu ŠKODA AUTO a zapojila se do realizace komplexního vzdělávacího projektu „Markétina dopravní výchova“.

V úterý 7.2. 2023 proběhl na naší škole projektový den, který se týkal dopravní výchovy. Zúčastnili se ho žáci 1. stupně. Třídy byly rozděleny do čtyř stanovišť a na každém z nich s dětmi pracovala vyškolená lektorka.

Děti si připomněly správné vybavení kola, bezpečný pohyb cyklisty a chodce v silničním provozu, základy zdravovědy a první pomoci. Všichni měli možnost si vyzkoušet např. masáž srdce. Byl zdůrazněn význam správného připoutání v autě a důležitost reflexních prvků na oblečení.  Vedle teoretických poznatků měly děti možnost si vše vyzkoušet i v praxi. Celé dopoledne bylo pro děti velmi přínosné a současně se zábavnou formou dozvěděly spoustu užitečných informací.

Věříme, že tento projekt dětem pomohl k tomu, aby se dokázaly bezpečně orientovat v nejrůznějších dopravních situacích.

FOTO

Copyright © 2022 ZŠ škola Jilemníce, Komenského 288

Vytvořil Fosa.cz