IMG_6698 (1)Po dvouleté odmlce se konečně mohly rozběhnout také sportovní soutěže našich žáků z 1. stupně. V první polovině května chlapci rozehráli tradiční fotbalový turnaj McDonalďs Cup. Na okrskovém kole mladší žáčci z 2. a 3. ročníku obsadili 2. místo. Starší z 4. a 5. ročníku ve své kategorii jasně zvítězili a postoupili na okresní finále do Turnova. Tam nakonec skončili na 3. místě za jednoznačně dominujícími chlapci ze Semil a těsně za druhými žáky z Turnova. Ve čtvrtek 19. 5. se v prostorách našeho školního sportovního areálu a na hřišti u nemocnice uskutečnil také tradiční závod v atletickém 3boji (sprint na 50 m, skok daleký a hod kriketovým míčkem). Ze školního kola, které absolvovali všichni žáci, ti nejlepší soutěžili s dalšími žáky ze sedmi okolních škol. Je potěšitelné, že se sešlo více než 200 závodníků v kategoriích od 1. do 5. ročníku. V silné konkurenci uspěli i naši žáci. Nejlepších výsledků ve svých kategoriích dosáhli – z prvního ročníku L. Holcová (1. místo) a A. Chudobová (2.), ve druhém ročníku E. Vrkoslav (1.) a R. Šolc (2.), ve třetím R. Boukalová (3.), A. Laušman (2.) a M. Kavan (3.), ve čtvrtém T. Holubcová (2.) a v pátém S. Kuklíková (2.) a O. Hanč (2.). Z každé kategorie nejlepší čtyři závodníci postupují na okresní finále, které se koná 27. 5. v Turnově. Závod se uskutečnil za krásného počasí, a tak nejpodstatnější na této akci bylo to, že si ji žáci bez ohledu na dosažené výkony mohli užít. Foto fotbal Foto 3boj