společné foto Naše škola již pátým rokem úzce spolupracuje s Mateřskou školou Kamarádka. Každý školní rok připravují školáci pro své malé kamarády ze školky několik aktivit: osmáci připravují na školním hřišti dopoledne plné sportovních aktivit; šesťáci chystají ekologicky laděnou zábavu oslavující Den Země; deváťáci asistují paním učitelkám při oslavách Dne Dětí; sedmáci nacvičují dramatizaci pohádek, které dopl?ují výtvarné dílničky; členové dramatického kroužku dětem ve školce na začátku ledna připomínají legendu o Třech králích. V úterý 2. prosince jsme opět přivítali děti ze školky v budově naší školy. Sedmáci si pro ně letos připravili pásmo veršovaných pohádek Františka Hrubína. Děti mohly obdivovat chytrou a nebojácnou Karkulku, šibala Honzu, který princezně přinesl brambory místo korálků, kůzlátka, která odehnala vlka, Smolíčka, který nesedl na lep jezinkám a zasmát se loupežníkům, které vylekala unavená zvířátka. Divadlo bylo doplněno dílničkami. Žáčci ze školky si zkusili zdobit papírové perníčky a bramborovými tiskátky vykouzlili na papíře poztrácené korálky pro princeznu. Projekt ukazuje cestu, jak vytvářet příjemné vztahy mezi různě starými dětmi, přináší příjemný pocit uspokojení z možnosti přinášet radost druhým. Předškoláky zbavuje obav ze vstupu do školy. Už vědí, že tu najdou mnoho starších kamarádů, ochránců a pomocníků. za tým spolupracujících učitelů sepsala Štěpánka Richtrová

Copyright © 2022 ZŠ škola Jilemníce, Komenského 288

Vytvořil Fosa.cz