O víkendu 27.2. – 1.3. se uskutečnilo na tratích u vrchlabského „Kačáku“ Mistrovství ČR staršího žactva v běhu na lyžích. Program byl pro všechny závodníky velmi náročný. V pátek začínali  závodem ve sprintu volnou technikou a náročnou 800m dlouhou trať absolvovali nejlepší celkem čtyřikrát. V sobotu běželi všichni klasickou technikou na 3 a 4km s intervalovým startem a v neděli bylo celé mistrovství zakončeno závodem štafet na 3x3km klasickou technikou, společným pro oba ročníky. Naši školu reprezentovala skupinka osmi starších žáků a žáky? ČKS SKI Jilemnice a ve více než 160 členném závodním poli se rozhodně neztratili. V pátečních sprintech jsme se ještě museli „uspokojit“ se dvěma bronzovými medailemi M. Rysulové a E. Pokorné a dvěma „bramborovými“ umístěními pro K. Svobodovou a M. Pokorného. Sobota nám přinesla výrazné zlepšení, když se v kategorii dívek starších ročníku 2001 stala mistryní ČR  Emma Pokorná a výborně běželi i M. Rysulová a M. Pokorný, kteří skončili na krásných třetích místech. Na „bramborovém“ nepopulárním místě skončila opět K. Svobodová. Neděle nám potom přinesla obrovské překvapení a potěšení v podobě  vynikajícího výsledku štafety dívek, které v konkurenci 25 štafet nenašly přemožitelky a staly se Mistryněmi ČR. Výborný výsledek začala na prvním úseku M. Rysulová, která v těžké konkurenci starších dívek předávala těsně na třetím místě, na druhém úseku posunula naši štafetu na druhé místo K. Svobodová, jen těsně za domácí štafetou dívek z Vrchlabí, vítězné tažení zakončil náš největší trumf na závěrečném úseku, Emma Pokorná zopakovala výborný výkon ze soboty a  nedala žádné soupeřce šanci a přivezla naši štafetu do vítězného finiše. Porazili jsme na vrchlabských tratích domácí favorizované závodnice, třetí potom skončila štafeta Libereckého kraje. I další naši závodníci zaslouží pochvalu za své výkony, kterým podpořili jistě pěkný výsledek našeho týmu v celkové soutěži družstev. Startovali – M. Pospíchalová, J. Kudrnáč (semifinále sprintu), L. Paulus a F. Švandrlík. Zvláště kluci to měli velmi těžké, protože jich startovalo skoro šedesát. Mistrovství ČR ve Vrchlabí bylo velmi dobře zorganizováno, závodům na uměle zasněžených tratích přihlíželo i nebývalé množství diváků a fandů žákovského lyžování. I proto jsme rádi, že se naši závodníci takto dobře prezentovali, a zužitkovali tak celoroční tréninkovou dřinu. Všem medailistům i ostatním blahopřejeme k výborných výsledkům a přejeme podobné výsledky  i na poslední části závodů Českého poháru v březnu na Božím Daru. Několik fotek je na: https://plus.google.com/photos/117708369578819744785/albums/6121723446968430753

Copyright © 2022 ZŠ škola Jilemníce, Komenského 288

Vytvořil Fosa.cz