druzstvo.jpgV soutěži žákovských družstev z celé České republiky – Mistrovství ČR se podařilo skupině žactva z naší školy závodící za oddíl ČKS SKI Jilemnice obhájit 1. místo, a získat tak titul Mistrů ČR a zlaté medaile v této soutěži.  V čem tato soutěž spočívá? Sčítají se výsledky staršího žactva ze dvou částí MČR, které se letos konaly na šumavském Zadově a v polských Jakuszycích. K tomu se přičtou výsledky z finálové části soutěže Hledá se nová Kateřina Neumannová, která se letos konala  na Horních Mísečkách a pořádal ji náš oddíl. Každý žák svým pořadím přinesl určitý počet bodů pro celé družstvo. V průběhu sezóny jsme se pohybovali na 2. až 3. místě a soupeřili tak s oddíly z Jablonce nad Nisou a Vimperka. Teprve při posledním finálovém závodě se nám podařilo naše umístění ještě vylepšit a celkově oba oddíly bodově předstihnout. V konečném součtu jsme závodníky z Vimperka porazili o pouhých šest bodů, třetí potom skončili  daleko závodníci z Jablonce nad Nisou. O tento skvělý výsledek se nejvíce zasloužili tito závodníci: starší žactvo – A. Janatová ( vybojovala zárove? i bronzovou medaili v závodě štafet), Š. Zítková, M. Vanclová, A. Václavík (vítězství v individuálním závodě HNKN), F. Štoček (stříbrná medaile v závodě ve sprintu) a M. Kovář. Celkem za starší žactvo se všech tří částí zúčastnilo 12 závodníků. mladší žactvo – B. Müllerová (individuální vítězství ve finále HNKN), F. Kožnar, A. Soukupová a R. Šír. Celkem za mladší žactvo startovalo 14 závodníků. Tyto výborné výsledky jsou odměnou nejen samotným závodníkům, ale i trenérům, kteří  žáky celoročně připravují. Jmenovitě jsou to V. Korbelář, V. Jindřišek, J. Rezlerová a V. Štočková. Jsou podpořeny také  všestrannou pomocí domácího lyžařského oddílu, ředitelství a všech učitelů na naší škole a v neposlední řadě i rodiči mnohých závodníků, kteří nám při závodech pomáhají. Za trenéry  všem žáků gratulujeme  a děkujeme za vzornou reprezentaci školy, sportovních tříd, oddílu i celé Jilemnice. fotogalerie zde

Copyright © 2022 ZŠ škola Jilemníce, Komenského 288

Vytvořil Fosa.cz