1014 KF pĹ™espolák Jablonec nN (29)Přestože déšť po celé dopoledně zkrápěl běžecký okruh v jabloneckých Břízkách, nám přinesl štěstí v podobě vítězství družstev chlapců i dívek v krajském finále AŠSK v přespolním běhu, které se konalo ve středu 14. října v Jablonci nad Nisou. Dívky běžely trať dlouhou 1,5km v sestavě: Maruška Rysulová, Katěřina Svobodová, Renata Znamenáčková, Bára Zatloukalová, Lucka Paulusová, Kateřina Jakouběová. Na stupně vítězů se prosadily svým výborným výkonem Maruška Rysulová na druhém a Kateřina Svobodová na třetím místě a protože i všechny další doběhly mezi nejlepšími patnácti závodnicemi, tak po součtu umístění nejlepších čtyř z toho bylo jasné vítězství mezi osmi nejlepšími školami z Libereckého kraje před našimi největšími soupeřkami ze ZŠ Arbesova v Jablonci nad Nisou. Chlapci běželi také stejně dlouhý okruh 1,5km v sestavě: Miloš Pokorný, Matyáš Votoček, Lukáš Paulus, Zdeněk Mader, Evžen Malý a Marek Král. Také jejich sestava byla velmi vyrovnaná, na stupně vítězů se prosadili na druhém místě Miloš Pokorný  a na třetím místě Matyáš Votoček,  v součtu umístění nejlepších čtyř je doplnily Lukáš  a Zdenda a bodově těsně zvítězili před ZŠ Arbesova z Jablonce nad Nisou a také oni slaví postup. Obě družstva si svými výkony vybojovali účast na Rebublikovém finále, které se koná ve čtvrtek 22. října v oblasti Stříbrného rybnika u Hradce Králového. Protože to je místo, které všichni důvěrně znají z našich letních lyžařských soustředění, doufáme, že i zde předvedou své nejlepší výkony. Všem díky za vzornou reprezentaci školy i mesta Jilemnice. několik fotografií je zde výsledková listina je zde – Přespolák – celkove_výsledky_14.10.2015