Úspěch mladých atletů ZŠ ve Štafetovém poháru

Okresní finále – 1. místo
Krajské finále – 1. místo,
Republikové finále – 12. místo

V atletické soutěži mladých atletických nadějí 1. stupně základních škol se tradičně dařilo chlapcům a dívkám z naší školy.

Mladí atleti absolvují v této soutěži tři štafetové závody. Nejprve se běží štafeta na 8 x 100 m složená ze čtyř chlapců a čtyř dívek z 1. – 3. tříd. Dále se utkají v  té samé disciplíně děti ze 4. a 5. tříd a v posledním závodě se spojí dohromady nejrychlejší běžci a běžkyně v závodě na 8 x 200 m. Celkové pořadí škol určí součet časů ze všech tří štafet. Při těchto závodech jsou nutné nejen rychlé nohy jednotlivých běžců, ale i preciznost jednotlivých předávek.

Naši mladí závodníci nejprve zvítězili v okresním kole, které se konalo na atletickém stadionu v Turnově, poté zvítězili v krajském finále, které se běželo na stadionu v Liberci.
Už toto byl mimořádný úspěch. Navíc tímto vítězstvím si kluci a holky vybojovali účast na republikovém finále, které se konalo na atletickém stadionu v Trutnově.
Po rozcvičce a společném nástupu všech štafet začal závod. V jednotlivých štafetách jsme si ještě vylepšili časy z krajského finále, ale soupeři byli ještě rychlejší. Nakonec jsme obsadili pěkné 12. místo.
V průběhu dopoledne  si děti ještě vyzkoušely několik doplňkových atletických disciplín. Součástí byla i autogramiáda několika atletických reprezentantů. Akce se velmi vydařila a děti si odvezly hezké zážitky, naučily se navzájem si pomáhat a postarat se sami o sebe. Děkujeme za podporu našeho fanclubu ze 4.A a rodičům jak za fandění tak i za pomoc na závodech.

Copyright © 2022 ZŠ škola Jilemníce, Komenského 288

Vytvořil Fosa.cz