TESTOVÁNÍ SCIO

Naši žáci 6. a 9. ročníku se tradičně zapojují do celorepublikového Národního testování vědomostí realizované společností SCIO v testech z českého jazyka, matematiky a obecných studijních předpokladů (OSP). V rámci celé republiky se do testování zapojuje několik desítek tisíc žáků, v rámci Libereckého kraje potom několik tisíc žáků.

Po celkovém vyhodnocení testování jsme nyní obdrželi skvělou zprávu:
Naši školu navštěvuje hned několik vynikajících žáků, kteří při celkovém vyhodnocení testování obsadili pomyslné stupně vítězů mezi žáky všech škol celého Libereckého kraje.

Kteří (které) to jsou?

žákyně 6.A třídy:

D. Jindrová - druhý nejlepší výsledek v našem kraji v testu z českého jazyka

K. Vencová - třetí nejlepší výsledek v testu z českého jazyka

A. Möhvaldová - druhý nejlepší výsledek v testu z matematiky

J. Oždiánová - druhý nejlepší výsledek v testu z matematiky

a dále dvě žákyně 9.A třídy:

E. Kynčlová - druhý nejlepší výsledek v testu OSP, dále třetí místo v testu z matematiky i z českého jazyka

A. Prokešová - druhý nejlepší výsledek v testu z českého jazyka

Všem žákyním gratulujeme ke skvělým výsledkům v tomto vědomostním testování. Je pro nás velmi potěšitelné, že tolik výborných žáků naši školu navštěvuje. Poděkování patří samozřejmě i učitelům, kteří žáky aktuálně vzdělávají nebo vzdělávali.

MISTROVSTVÍ EVROPY V LYŽAŘSKÉM ORIENTAČNÍM BĚHU

Naše žákyně Pavlína Salabová z 8.B dosáhla mimořádného sportovního úspěchu na Mistrovství Evropy v lyžařském orientačním běhu, které se konalo minulý týden v rakouském středisku Ramsau.

V individuálních startech - sprintu a dlouhé trati skončila vždy těsně pod stupínkem vítězů na nepopulárním 4. místě. Vše si vynahradila ve štafetovém závodě, kdy jako členka štafety České republiky vybojovala vítězství a dívky se tak staly mistryněmi Evropy.

Pavlína je i výbornou lyžařkou a také jí a jejím trenérům gratulujeme k tomuto velkému úspěchu.

Copyright © 2022 ZŠ škola Jilemníce, Komenského 288

Vytvořil Fosa.cz