Klíč k potenciálu

Ve čtvrtek 16. 11. 2023 jsme v osmých třídách naší školy přivítali pana Marka Pavlíka, konzultanta a kouče v oblasti osobního rozvoje. Přednášku Najděte klíč ke svému potenciálu pro žáky, které v příštím roce čeká rozhodování o dalším studiu, pojal pan Pavlík energicky a emotivně, ale naprosto profesionálně. V několika prvních minutách si díky zkušenostem a příkladům z vlastního života publikum získal a během následujících dvou hodin poutavě odpověděl mj. na otázky Co je klíčem k úspěchu a štěstí? V čem spočívají naše silné stránky? Co nás motivuje?

Seminář rovněž nabídl náhled do týmové dynamiky a pracovního procesu. Lektor nejprve pojmenoval a popsal jednotlivé týmové role, a pak pomohl žákům určit a interpretovat ty z nich, jež mohou hrát klíčovou roli při výběru jejich budoucího povolání.

Žáci reagovali velmi spontánně, bylo patrné, že je přednáška zaujala a odcházeli z ní vesměs velmi spokojeni. Tento dojem navíc umocnil i jejich zájem o osobní konzultaci s panem Pavlíkem po skončení semináře.

Mám za to, že by podobnou přednášku ocenili i rodiče a učitelé. Jednak by se jim mohl otevřít jiný pohled na kariéru jejich potomka resp. žáka, a jednak kdo ví, kolik z nich by se bylo bývalo vydalo trochu jinou cestou, kdyby byli bývali včas potkali nějakého pana Pavlíka.

Z reakcí žáků vybírám:

Mně to přišlo celkem zbytečné. Na tom člověku se mi něco nezdálo. Když rodiče rozmlouvají dítěti být šašek, tak pro něho chtějí jen lepší budoucnost, ale on je vykreslil jako nepřející.

Bylo to užitečné. Dověděl(a) jsem se,

co bych v životě mohl dokázat a jakou cestou bych mohl jít.

k čemu se hodím.

že se mám věnovat věcem, které mi jdou a ne těm, které mi nejdou.

Celé dvě hodiny mě hodně bavily. Překvapilo mě,

že většina lidí dělá svojí práci kvůli penězům, a ne že by je to bavilo.

vysoké procento lidí, které [podle pana Pavlíka] nemají kamarády.

že bych mohl jít úplně jinam školu.

že do práce se musí jít s chutí.

že to nebylo jako u normálních psychologů.

že ty věci z klíče u mě seděly.

že ostatním vyšlo, co bych do nich neřekl.

že se dají tyhle věci [povolání, vlastnosti] předpovědět.

Chtěla bych, aby tu byl pan Pavlík déle, protože se pořád věnoval jen pár lidem.

Fotografie z akce zde

Copyright © 2022 ZŠ škola Jilemníce, Komenského 288

Vytvořil Fosa.cz