Adaptační kurz 6.B - den první

Z Horního Maršova jsme vyrazili svižnou chůzí do kopců. Slunce louku ještě rozvonělo létem, les už žloutnoucím borůvčím vítá podzim.
Na Rýchorách nás přivítal fascinující výhled do kraje a modré nebe.
Ubytovali jsme se na Rýchorské boudě v malých útulných pokojích, kde voní dřevo. Po obědě jsme se vydali do lesa, který je vzdálenější, mimo ochrannou oblast, která je u boudy. V lese jsme si společně zahráli na veverky, které schovávají pečlivě své zásoby na zimu, ne však tak pečlivě, aby je nenašly, až se zima zeptá.
Po veverkách jsme si připomněli, že jsme všichni na jedné lodi a tvořili jsme společný obrazec z přírodnin. Při tvoření jsme měli za úkol nemluvit a les se na chvíli proměnil v říši vrčících hejkalů a zoufale vyjících bludiček.
Výborná předehra k další výzvě - vlci chytali lovce. Křehké role ohrožného lovce se ujal samotný pan učitel.
Herní odpoledne zakončila hra na srnky a vlky. Překvapivě na konci hry chtěla většina hráčů být v roli srnek a padnout tiše do smrčí.
Po návratu na boudu jsme tvořili myšlenkovou mapu dne a podávala se večeře.

Večerního programu se ujaly samy děti. První kreativní týmy vymyslely hry pro své spolužáky. Došlo na hru "židle", křížovku, vědomostní kvíz i kreslení. Večer jsme zakončili poznávacím bingem na téma: "Kdo z nás má...". Musím uznat, že jestli děti něco mají, tak spoustu energie.

Copyright © 2022 ZŠ škola Jilemníce, Komenského 288

Vytvořil Fosa.cz