Ve středu 21. 9. 2022 dostali možnost reprezentovat naši školu nejvšestranněji sportovně založení žáci 5. ročníku na celorepublikovém finále v atletickém 3boji 1. stupně v Turnově. Za ne úplně pěkného počasí, ale zato pod dohledem patrona soutěže českého reprezentanta Adama Sebastiana Helceleta se soutěžilo v duchu sloganu soutěže „Běhej, házej a skákej jako Adam“ opět ve sprintu na 50 m, hodu kriketovým míčkem, skoku dalekém a ve štafetách. Naše družstvo ve složení Tereza Holubcová, Sofie Maciková, Vojta Matěásko a Jakub Baudyš se mezi nejlepšími z celé republiky neztratilo a vybojovalo v silné konkurenci 31 družstev 17. místo. Nejúspěšnějším závodníkem (z více než 60 startujících v kategorii chlapců) se stal Vojta Matěásko, který obsadil 8. místo. Soutěž bude navazovat i v letošním školním roce a věříme, že opět přivede k pravidelnějšímu sportování řadu dalších dětí.

3boj RF výsledky

Copyright © 2022 ZŠ škola Jilemníce, Komenského 288

Vytvořil Fosa.cz