Naše školní budova se stala vítězem dalšího ročníku soutěže Památka roku Libereckého kraje. Toto ocenění získala za opravu vnějšího pláště budovy. Porota ocenila zejména vysokou kvalitu řemeslných prací, které vrátily domu neorenesanční vzhled, jejž mu vtiskl jilemnický stavitel Josef Pošepný na základě architektonického návrhu architekta Jana Vejrycha. Komise udělila naší škole nejvyšší bodové ohodnocení, a škola tak získala prestižní ocenění v podobě skleněné tabulky a finanční výhru v hodnotě 50 000 korun ve prospěch dalších památkových staveb v Jilemnici.
Ocenění převzal z rukou náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje ing. Květy Vinklátové starosta Města Jilemnice pan David Hlaváč. Předávací akt se uskutečnil v sobotu 10. 9. v rámci Dnů evropského dědictví ve vstupním vestibulu naší školy za účasti několika zástupců firem, které se na rekonstrukčních pracích podílely a několika desítek přihlížejících. O historii školní budovy krátce pohovořil pan Dr. Jan Luštinec.
Celkem si školní budovu a věžičku školy v tento den prohlédlo více než 120 návštěvníků.

Copyright © 2022 ZŠ škola Jilemníce, Komenského 288

Vytvořil Fosa.cz