Krkonoše 4.třída

Včera jsme jeli na výlet do hor. Autobusem jsme vyjeli do Vítkovic, z Vítkovic jsme vyšli na Janovu horu. Tam jsme si chvíli pohráli na hřišti. Potom jsme šli z Janovy hory na Rovinka.Cestou tam jsme hráli hru Nálety, moc nás to bavilo. Když jsme došli na Rovinka, tak jsme se tam zastavili a dali si svačinu.Taky jsme tam chodili na chůdách. Byla to zábava. Z Rovinek jsme přešli na Benecko. Tam si každý něco koupil. Z Benecka jsme přešli do Dolních Štěpanic. Z Dolních Štěpanic jsme pokračovali do Jilemnice. Celkem jsme ušli necelých 16 km. Moc nás to bavilo. Autor: Leoš Materna Nejdřív nás vyvezl autobus pod Janovu horu a na Janovu horu jsme vyšli sami. Než jsme ale vyšli, zjistil Vojta, že si zapomněl batoh v autobuse, a tak musel jít bez batohu. Když jsme vyšli na Janovu horu, chvilku jsme si tam pohráli a pak zase šli. Šli jsme kolem chaty Tereza a vyšli jsme na Rovinka. Tam jsme si dali svačinu, pohráli si a chodili na chůdách. Pak jsme šli na Benecko. Mezitím jsme hráli hru Nálety, při které jsme se zabavili. Když jsme došli na Benecko, kde naštěstí byl obchod, který byl otevřený, protože na Janově hoře byla zavřená chata a na Rovinkách taky, mohli jsme si jít něco koupit. Koupila jsem si strašně dobré brambůrky, ale moc velké balení, takže jsem je pak rozdávala. Dál jsme šli Lufťákovou stezkou, na které jsme mohli plnit úkoly. Když jsme už měli splněno, tak nás s Terkou napadlo, že by si to naše třída mohla zkrátit lesem. Tak jsme to řekly paní učitelce a dostaly jsme velení. Vedly jsme celou naši třídu. Za chvíli jsme ale nevěděly, kde jsme. Pak jsme se ale zorientovaly a šly jsme dál. Dostali jsme se na rozcestí a nevěděli jsme kudy dál. Šly ale před námi dvě paní, kterých jsme se zeptaly. ?ekly nám, že máme jít do kopce a zahnout. Všimli jsme si červené barvy, po které jsme měli jít. A tak jsme po ní šli, až jsme došli do Dolních Štěpanic a odtud do Jilemnice. Ušli jsme 15 km, ale bohužel jsme už nestihli oběd, ale došli jsme. Byl to super výlet, moc mě to bavilo. Autor: Katrin Vinklářová

Copyright © 2022 ZŠ škola Jilemníce, Komenského 288

Vytvořil Fosa.cz