DSC00248V noci z 31. března na 1. dubna se naše škola již podruhé zúčastnila projektu Noc s Andersenem, který každoročně přibližuje dětem svět krásné literatury a mocné kouzlo čtení. V letošním 17. ročníku pohádkové noci se ZŠ Komenského změnila ve Školu čar a kouzel v Bradavicích a otevřela brány stovce zvídavých kouzelníků z „mudlovských“ rodin ve věku 6 – 11 let, včetně deseti dětí vyučovaných v režimu domácího vzdělávání z Montessori klubu Na Horu. Účastníci byli během magické noci zasvěceni do některých čarodějných předmětů, jako je Výroba lektvarů, Péče o kouzelné tvory nebo Zaklínadla a kouzelné formule. Vyrobili si vlastní kouzelnickou hůlku, zahráli místní podobu famfrpálu (v tělocvičně se osvědčila varianta bez košťat) a statečně vyšplhali do výše astronomické věže. Neminula je návštěva  Zapovězeného lesa, v němž někteří  zahlédli i obávaného lorda Voldemorta. Aktivitami děti provázel tucet dobrovolníků z řad „bradavických“ profesorů, včetně ředitele Albuse Brumbála, a více než dvacet „prefektů“ ze 7., 8. a 9. ročníku, kteří střežili bezpečný pohyb malých čarodějů a čarodějek po škole. Akce trvala od 18. hodiny téměř do půlnoci, kdy si všichni ustlali ve svých kolejích a usínali při promítání filmu Harry Potter a kámen mudrců. Celý program vymyslel, připravil a bezchybně realizoval tým stávajících i budoucích pedagogů naší školy pod vedením paní učitelky Evy Va?kové, které patří velký dík a obdiv žáků i kolegů. Jilemnické Bradavice děkují také společnosti Nářadí Hornig s. r. o. za materiální podporu a rodičům malých čarodějů a čarodějek za zajištění vynikající svačiny a snídaně pro všechny zúčastněné. P. S. Po akci zůstal ve škole kouzelnický plášť a několik dóz po dobrotách – vše je k doptání ve sborovně školy. Fotky zde

Copyright © 2022 ZŠ škola Jilemníce, Komenského 288

Vytvořil Fosa.cz