OLYMPUS DIGITAL CAMERAVe čtvrtek 20.10. se do kempu u Stříbrného rybníka u Hradce Králové sjeli vítězové krajských finále AŠSK v přespolním běhu, aby poměřili své síly v republikovém finále. Naše škola byla v letošním roce zastoupena družstvem dívek, které se sem probojovaly svým vítězstvím v krajském finále v Jablonci nN a závodily ve IV. kategorii, určené pro dívky 7. – 9. tříd základních škol a víceletých gymnázií. Na startu jednoho okruhu okolo Stříbrného rybníka v délce 1650m se postavilo více jak 90 závodnic. Dívky startovaly v sestavě Maruška Rysulová, Kateřina Svobodová, Renata Znamenáčková, Bára Zatloukalová, Klára Holmanová a Kateřina Jakouběová. Všechny potvrdily svoji výbornou formu z  předchozích přespolních běhů a vybojovaly pro naši školu výborné druhé místo, stříbrné medaile a krásný pohár.  Podlehly tak pouze soupeřkám ze Základní školy Opava, Englišova. Výborného individuálního výsledku dosáhla Kateřina Svobodová, která dokázala v drtivém finiši porazit všechny soupeřky a zvítězit. Připomínám, že tento úspěch je další korálkou na š?ůře úspěchů našich běžců – lyžařů – atletů v této sportovní discilplíně, kterou jsme začali úspěchy na republikovém finále v 2006 v Jeseníku, pokračovali  dále v roce 2008 v Bystřici pod Hostýnem, 2010 v Třebíči, 2013, 2015 v Hradci Králové a následuje letošní úspěch. Někdy se lépe daří našich chlapcům, jindy dívkám. Budeme se těšit i na další možná pokračování.., snad příští rok znovu? Děkujeme za vzornou reprezentaci školy i města Jilemnice. Několik fotografií je zde. Výsledky dívek – IV. kategorie

Copyright © 2022 ZŠ škola Jilemníce, Komenského 288

Vytvořil Fosa.cz