kkkPřestože déšť po celé dopoledně zkrápěl běžecký okruh v jabloneckých Břízkách, nám přinesl štěstí v podobě vítězství družstva dívek a druhého místa chlapců  v krajském finále AŠSK v přespolním běhu, které se konalo ve středu 5. října v Jablonci nad Nisou. Dívky běžely trať dlouhou 1,5km v sestavě: Maruška Rysulová, Katěřina Svobodová, Renata Znamenáčková, Bára Zatloukalová,  Kateřina Jakouběová a Klára Holmanová. Všechny dívky předvedly výborný výkon, Maruška Rysulová a Kačka Svobodová skončily těsně pod stupni vítězů, na 4. a 5. místě, výborně běžela i další děvčata, všechna skončila mezi nejlepšími 20. závodnicemi v pořadí jednotlivců. Při součtu umístění  nejlepších čtyř dívek jsme jasně zvítězili v soutěži družstev mezi osmi nejlepšími školami Libereckého kraje, stejně jako v lo?ském roce před našimi největšími soupeřkami ze ZŠ Arbesova v Jablonci nad Nisou. Dívky si svým výkonem vybojovaly účast na Republikovém finále AŠSK v přespolním běhu, které se koná ve čtvrtek 20. října v oblasti Stříbrného rybníku u Hradce Králového. Budou obhajovat lo?ské vítězství v tomto finále. Doufáme, že se jim bude dařit podobně jako při dnešních krajských závodech. Budeme držet palce. Chlapci běželi také okruh dlouhý 1,5km, ale dvakrát. Čekala je tedy trať dlouhá 3km. Naše družstvo startoval v této sestavě: Matyáš Votoček, Lukáš Paulus, Zdeněk Mader, Evžen Malý a František Švandrlík. Bohužel den před závodem onemocněl náš nejlepší běžec Miloš Pokorný a znamenalo to pro nás velikou ztrátu. Přestože kluci podali vynikající výkon a všichni skončili mezi dvaceti nejlepšími jednotlivci, tak to letos na vítězství nestačilo. Vyrovnanějším výkonem zvítězili naši soupeři ze ZŠ Arbesova z Jablonce nN. Naše sestava kluků skončila na krásném, bohužel nepostupovém druhém místě. Malou útěchou bylo jednoznačné vítězství Matyáše Votočka mezi jednotlivci. Všem závodníků díky za vzornou reprezentaci školy i města Jilemnice. Několik fotografií z dnešního závodu je zde výsledková listina je zde – celkove_vysledky_krajskeho_kola_v_prespolnim_behu_2016