Ve středu 18. listopadu se v jilemnickém KD Jilm uskutečnila tradiční akce spojená s oce?ováním studentů jilemnických škol za vynikající studijní a sportovní úspěchy. Ocenění nejlepších uděluje Město Jilemnice u příležitosti státního svátku  – 17. listopadu Dne boje za svobodu a demokracii. Jsme velmi rádi, že se mezi oceněnými žáky také v letošním roce objevilo několik jmen našich studentů. Některé navrhli sami učitelé nebo trenéři na naší škole a přímo souvisí s aktivitami, které pro naše žáky děláme,  některé úspěchy jsou spojené s působením našich žáků v základní umělecké škole nebo taneční skupině Paul dance. Oce?ování proběhlo ve dvou kategoriích – sport a kultura. V kategorii sport byly oceněny žákyně naší školy – Marie Rysulová, Emma Pokorná a Kateřina Svobodová, lyžařky závodící za oddíl ČKS SKI Jilemnice, které vybojovaly v letošní sezóně titul Mistry? ČR v závodě štafet. Druhou, velmi početnou skupinkou oceněných sportovců tvořilo šestnáctičlenné družstvo dětí z 1. až 5. třídy, kterým se pod vedením pana učitele Půlpána podařilo vybojovat 2. místo na Republikovém finále atletické soutěže Štafetový pohár. V kategorii kultura byly oceněny tři dívky. Gábina Jakoubková, žákyně deváté třídy za vydání vlastní knihy rozhovorů s osobnostmi z Krkonoš a Podkrkonoší, Anna Erlebachová žákyně 8. třídy za vynikající výsledky v republikových soutěžích v moderním tanci (Paul dance) a za své vystoupení na soutěžích ve hře na saxofon (ZUŠ). Poslední oceněnou žákyní byla Tereza Vinklářová, žákyně deváté třídy, za vynikjící výsledek na republikovém finále v moderním tanci v kategorii dvojic (Paul dance). Pěkným doplněním celého pořadu byly předtočené medailonky jednotlivých oceněných studentů a vystoupení žáků ZUŠ a taneční skupiny Paul dance. Všem oceněným žáků k jejich úspěchům srdečně gratulujeme.

Copyright © 2022 ZŠ škola Jilemníce, Komenského 288

Vytvořil Fosa.cz