Může se zdát až neuvěřitelné, že se naší škole v tomto šk. roce podařilo vybrat 15 tun tříděného papíru (převážně novin a časopisů) a 44 tisíc kusů tetrapakových obalů.  V porovnání s předchozím rokem jsou to opět vyšší čísla. Tetrapaků je více o 10 tisíc kusů a papíru o 2,5 tuny. Proto děkuji všem dětem, jejich rodičům i prarodičům, že se do sběru zapojili, vynaložili mnohdy nemalé úsilí, aby sběr vytřídili a dopravili do školy. Všechny nás může hřát dobrý pocit, že se tento odpad opět stane surovinou pro výrobu nových věcí a neskončí na skládce. Zde se můžete podívat, jak si ve sběru vedli jednotliví žáci naší školy: Školní soutěž ve sběru papíru letos tak jako v loni vyhrála 7. třída na druhém stupni a 5.B  na prvním stupni, neboť v průměru na jednoho žáka nasbírali nejvíce kilogramů. Hned za sedmáky se umístila 6.B, a protože rozdíl mezi 6.B a 7. třídou je velice malý, rozhodli jsme se finančně ocenit všechny tři třídy. Drobné ocenění dostanou i sběrači z ostatních tříd, kteří sebrali více než 100 kilogramů, a bylo jich ve škole opravdu dost! Žáci, kteří se zapojili do sběru tetrapaků a sebrali jich alespo? 50, dostanou drobné dárky, které nám věnovala firma EKOKOM.  

Copyright © 2022 ZŠ škola Jilemníce, Komenského 288

Vytvořil Fosa.cz