Celkem šest sportovců , z toho čtyři žáci naší školy si vybojovali účast ve výpravě Libereckého kraje na  6. Zimní olympiádě dětí a mládeže, která se konala minulý týden v Novém Městě na Moravě. Všichni sportovci podali své maximální výkony a každý si přivezl, kromě spousty „olympijských“ zážitků i jednu nebo více medailí. Dvojici lyžařů běžců z naší školy se medailově dařilo ještě o něco více než níže uvedeným biatlonistům. Maruška Rysulová, žákyně 6.B, vybojovala postupně ve svých závodech 3.místo v závodě volným způsobem, zlatou medaili v klasickém závodě a byla i členkou vítězné štafety LK v kategorii dívek. Jakub Kocián, žák 7. třídy, vybojoval stříbrnou medaili v závodě volným způsobem, bronzovou medaili v závodě klasickým způsobem a   byl členem stříbrné štafety LK v kategorii chlapců. Na ZODM medailově zazářil i další lyžař, který se připravuje v naší společné přípravě, je to Jakub Kudrnáč, žák 6. třídy sousední ZŠ Harracha, který vybojoval dvě bronzové medaile v závodech jednotlivců a stříbrnou medaili v závodě štafet. Dvojice našich biatlonistů byla nejúspěšnější v závodě štafet, když Václav Hrouda, žák naší 8.B, byl členem zlaté štafety LK a Natálie Šikolová, žákyně naší 8.B,  byla finišmenkou stříbrné štafety LK v kategorii dívek. Natálka byla úspěšná i v závodě jednotlivců, když vybojovala stříbrnou medaili v závodě s hromadným startem klasicky. Třetím úspěšným biatlonistou na ZODM byl Víťa Hornig, žák Gymnázia, který vybojoval 2. a 3. místo v závodech jednotlivců a pomohl k vítězství štafetě LK. Všem žákům nejen naší školy, úspěšným reprezentantům LK a medailistům ze 6. ZODM děkujeme za vzornou reprezentaci školy i města Jilemnice. Přikládám fotogalerii, kterou jsem nafotil já a pan Kudrnáč – fotogalerie Fotogalerie I. Masaříka je zde.

Copyright © 2022 ZŠ škola Jilemníce, Komenského 288

Vytvořil Fosa.cz