Do okresního kola olympiády v českém jazyce postoupily z naší školy dvě dívky z 8.B – Nikola Jurečková  a Eliška Votočková. Zúčastnily se ho v Semilech již 21. března. Celkové výsledky jsme se však dověděli teprve nyní. Soutěž se skládala ze dvou částí – mluvnické a slohové, ve které zvláště mohli všichni soutěžící rozvinout svou fantazii i tvůrčí schopnosti. V konkurenci většinou o rok starších 29 účastníků se Nikola umístila na 9.- 12. místě a Eliška na 27. místě.  Do krajského kola postoupili studenti z gymnázií v Semilech a Turnově, jako třetí žákyně ZŠ Harracha z Jilemnice. Oběma dívkám děkuji za velmi pěknou reprezentaci naší školy. V této kategorii mohou soutěžit i příští rok, doufejme tedy, že o nich v souvislosti s olympiádou v českém jazyce či jinou podobnou aktivitou ještě  uslyšíme.

Copyright © 2022 ZŠ škola Jilemníce, Komenského 288

Vytvořil Fosa.cz