nd.JPG3.listopadu 2010 se 9.A a 9.B ZŠ Komenského vydaly na zájezd do Prahy. Program začal návštěvou historické budovy Národního muzea na Václavském náměstí, kde se koná poslední velká výstava před rekonstrukcí této budovy nazvaná „Staré pověsti české“. Oživili jsme si pověsti o Přemyslovi, Libuši a další bájné události z minulosti našeho národa a viděli i zajímavé předměty z  archeologických vykopávek.

    Pak jsme se prošli Václavským náměstím a na Můstku a okolní pěší zóně využili možnost občerstvení a nákupů. Naší další zastávkou bylo Staroměstské náměstí, v podvečerních hodinách již s krásně nasvícenou radnicí, Týnským chrámem i dalšími budovami. Rovněž pohled od nábřeží Vltavy na Pražský hrad a Petřínskou rozhlednu se nám moc líbil.

    A to už jsme došli k Národnímu divadlu. Ani byste naše „deváťáky“ v krásném společenském oblečení nepoznali. Podívali jsme se k základním kamenům a pak jsme v rozzářeném hledišti očekávali začátek představení.

Hráli činohru „Naši furianti“ od Ladislava Stroupežnického. A herecké obsazení bylo opravdu hvězdné – M. Donutil, J. Štěpnička, D. Prachař, J. Hartl, V. Postránecký, T. Medvecká…Byl to zcela nový zážitek, vidět herce známé z filmu a televize „naživo“.

    Zbýval poslední pohled na zlatou střechu a osvětlenou budovu Národního divadla a domů jsme si odváželi zážitky z výjimečného dne.

Copyright © 2022 ZŠ škola Jilemníce, Komenského 288

Vytvořil Fosa.cz