img_1039.jpg

„Tak nám to uteklo jako voda“, povzdechli si mnozí z účastníků ekologického kurzu na Rýchorské boudě, a protože vzpomínky máme krásné, pro vás ostatní malá rekapitulace.

Den první proběhl v podzimním slunci. Odpoledne jsme poznali na úvodní vycházce kouzlo a zajímavosti Dvorského lesa, podrbali jsme si stádečko skotského náhorního skotu a po večeři vlastnoručně vyrobili hliněné korálky.

Den druhý nezačal vlídně, avšak mlha a drobné mrholení nám ve sběru, určování a zařazování bezobratlých živočichů nemohly zabránit. Připadali jsme si jako opravdoví vědci na dobrodružné výpravě. Odpoledne jsme opět vyrazili do terénu, počasí se umoudřilo a naším cílem byla sídla mravenců a Sluneční stránˇ se vzácnými rostlinami. Mravenci inspirovali i hru po návratu k boudě a když jsme osvěžili tělo i mysl následovala večerní zábava u hry audiostop.

Den třetí se nesl ve znamení celodenního výletu do Žacléře a k vojenské pevnosti Stachelberg. Cesta k žacléřskému muzeu byla s kopečka, sluníčko svítilo a výklad i prohlídka byly poutavé, ale pak to začalo, unavené nožky stoupaly do kopce až ke Stachelbergu. Návštěva podzemních prostor byla však ohromující a nezapomenutelná. Chvilka odpočinku a opět do kopce, tak tak jsme stíhali večeři. Kdo myslí, že nás to však srazilo na kolena, je na omylu, čekalo nás totiž ještě spřádání ovčí vlny, barvení našich korálků a přírodovědná hra. Tuto noc jsme většinou přivítali s díky, vždytˇ jsme měli v nohách 20km a hlavy plné zážitků.

Den čtvrtý začal větrně, jenže my zoceleni horským vzduchem jsme statečně každý ve svém týmu zdolávali hru „pavučina“, vybrali si lístky rostlin a ty pak jako barevné obtisky umístili na své šátečky a také jsme vytvořili zaručeně ten nejhezčí recyklovaný papír na světě. Měli jsme však další cíl, takže žádné dlouhé lenošení a už nás zase nohy nesly krásným Sklenářovickým údolím, plným vzácných zajímavostí až k malebné kozí farmě místního horala. Komu nechyběla odvaha dostal ochutnat pravý kozí sýr.Určitě jste poznali, že jsme neúnavní a tak večer korunovala bezva hra „Neviditelná ruka trhu“, která většinu z nás velmi nadchla.

Den pátý, co dodat, poslední a s loučením, ale také s těšením na naše blízké. Po vyhlášení výsledků soutěže jednotlivých družstev, která probíhala po celou dobu pobytu a byla nazvána Rýchorský desetiboj, jsme zabalili naše výtvory a zavazadla. Ještě nezbytné poslední společné foto, pár letmých ohlédnutí a cesta k autobusu do Horního Maršova.

 

Krásné zážitky, v nožkách 50km, nové znalosti, vlastnoruční výrobky, bezva kamarádi, to vše nám zůstává a o to jsme se tady s vámi chtěli podělit.

Copyright © 2022 ZŠ škola Jilemníce, Komenského 288

Vytvořil Fosa.cz