IMG_0425V rámci sportovních soutěží organizovaných AŠSK se naše škola v průběhu prosince zúčastnila turnajů ve florbalu na několika úrovních. Ve sportovní hale jsme se podíleli na organizaci okrskových kol pro mladší i starší dívky a chlapce. Vždy se zúčastnilo nejméně 5 školních družstev z okrsku Jilemnicko. Oběma družstvům mladšího žactva a starším chlapcům se podařilo úspěšně projít sítem okrsků a postoupit na okresní kola. Zde se nejvíce dařilo mladším dívkám, které zvítězily v konkurenci 8 školních družstev, a tím postoupily až na krajské finále. Zde již byla velmi silná konkurence vítězů okresních finále. Dívky bojovaly statečně a nakonec obsadily krásné čtvrté místo. V tomto turnaji nejprve hrály utkání s družstvem České Lípy, ve kterém nešťastně prohrály 2:1, dále remizovaly s týmem Jablonce nad Nisou 3:3 a nakonec prohrály s pozdějším celkovým vítězem družstvem Liberce 6:2. I tak dívky zaslouží velké ocenění za vítězství na okresním finále i za velkou bojovnost s již výrazně vyspělejšími družstvy na krajském finále. Přehled výsledků: starší dívky – okrsek 5. místo starší chlapci – okrsek 1. místo a okres 6. místo mladší chlapci – okrsek 1. místo a okres 5. místo mladší dívky – okrsek 1. místo, okres – 1. místo, kraj – 4. místo Velké poděkování patří všem účastníkům za vzornou reprezentaci školy a panu učiteli Tryznovi za trenérské zajištění i přípravu všech družstev. To, že florbal hrají chlapci i dívky velmi rádi, svědčí i počet více než 70 žáků, kteří navštěvují kroužky florbalu, které pan učitel ve škole vede. Fotogalerie našich družstev je zde