20191001_133012Okresní finále AŠSK v přespolním běhu se konalo ve sportovním areálu na Hraběnce v úterý 1. 10. za chladného počasí za účasti 124 závodníků / vloni 111/, za účasti 7 škol – ZŠ Jilemnice Komenského, J. Harracha, ZŠ Na Horu, ZŠ Loukova, ZŠ Lomnice nad Popelkou, ZŠ IO Semily a ZŠ Martinic. Střední školy byly zastoupeny týmy z  Gy I.O. Semily a ISŠ Semily. Všichni naši závodníci podali výborné výkony a našim družstvům se podařilo zvítězit ve všech žákovských kategoriích. V nejmladších dívkách byla nejrychlejší na druhém místě P. Salabová ze 4.B, mezi chlapci potom M. Bárta z 5.B,  v kategorii mladších dívek byla z našich závodníků nejrychlejší K. Klierová z 7.B a mezi chlapci dokonce J. Salaba ze 7.B zvítězil. Starší žákyně ovládla a na prvním místě doběhla A. Seifertová z 8.B a mezi chlapci skončil na druhém místě M. Kožnar z 8.B. Svými výbornými výsledky všichni přispěli k postupu družstev mladšího a staršího žactva do krajského finále, které se koná v úterý 8. 10. v lyžařském areálu v Břízkách v Jablonci nad Nisou. Družstva zde budou bojovat nejen o co nejslepší výsledek, ale i o postup do republikového finále, které se koná na Stříbrném rybníku u Hradce Králového. A zde se jejich předchůdcům v minulých letech velmi dařilo a několikrát naše dívky nebo chlapci na tomto republikovém finále zvítězili.  Méme tedy o co bojovat. Díky všem pořadatelům z naší školy za pomoc s organizací těchto závodů. Výsledková listina je zde – Výsledky – OF AŠSK v přespolním běhu 2019 Fotogalerie je zde.