minVIII. her Zimní olympiády dětí a mládeže, které se uskutečnily v minulém týdnu v Pardubickém kraji se zúčastnilo i sedm našich žáků – běžců na lyžích, biatlonistů a alpských lyžařů. Největšího úspěchu dosáhl Jakub Salaba, žák 5.B, který vybojoval tři zlaté olympijské medaile. Nejprve zvítězil v běhu na 2km klasicky, dále na 2km volnou technikou a byl i členem vítězné štafety Libereckého kraje v závodě na 6x1km klasicky. Dále se závodů této olympiády zúčastnili čtyři závodníci v biatlonových soutěžích. Nejúspěšnější biatlonistkou z naší školy se stala Linda Buštová, žákyně 7.A, která vybojovala 3. místo v závodu s hromadným startem, dále 8. místo v rychlostním závodě a 5. místo ve štafetě LK. Kousek pod stupínky vítězů skončili Tomáš Sucharda, žák 6.B, který vybojoval 4. místo v závodě s hromadným startem a Patrik Plecháč, žák 5.B, který obsadil 5.místo také v závodě s hromadným startem. Podobný úspěch zaznamenala i Lucie Paulusová, žákyně 8.třídy, která skončila v závodě s hromadným startem také na 5. místě. Dvojnásobné zastoupení měla naše škola i v závodech sjezdařů. Konkrétně Magda Půlpánová, žákyně 9.A, vybojovala 10. místo ve vyřazovacím závodu a František Hrouda, žák 8. třídy, který vybojoval 9.místo v obřím slalomu. Závodníky v alpských disciplínách Královéhradeckého kraje doprovázel na ZODM jako trenér také učitel naší školy pan Milan Půlpán. Všem závodníkům děkujeme za jejich výkony, za vzornou reprezentaci svých oddílů, naší školy i města Jilemnice. Přehled všech výsledků, fotogalerii a další reportáže z ZODM najdete na https://odm.olympic.cz/2018 V příloze přikládám jednu reportáž z těchto stránek – Linda Buštová