… oficiální stránky školy

Václav Korbelář

20191001_133012Okresní finále AŠSK v přespolním běhu se konalo ve sportovním areálu na Hraběnce v úterý 1. 10. za chladného počasí za účasti 124 závodníků / vloni 111/, za účasti 7 škol – ZŠ Jilemnice Komenského, J. Harracha, ZŠ Na Horu, ZŠ Loukova, ZŠ Lomnice nad Popelkou, ZŠ IO Semily a ZŠ Martinic. Střední školy byly zastoupeny týmy z  Gy I.O. Semily a ISŠ Semily.
Všichni naši závodníci podali výborné výkony a našim družstvům se podařilo zvítězit ve všech žákovských kategoriích. V nejmladších dívkách byla nejrychlejší na druhém místě P. Salabová ze 4.B, mezi chlapci potom M. Bárta z 5.B,  v kategorii mladších dívek byla z našich závodníků nejrychlejší K. Klierová z 7.B a mezi chlapci dokonce J. Salaba ze 7.B zvítězil. Starší žákyně ovládla a na prvním místě doběhla A. Seifertová z 8.B a mezi chlapci skončil na druhém místě M. Kožnar z 8.B.
Svými výbornými výsledky všichni přispěli k postupu družstev mladšího a staršího žactva do krajského finále, které se koná v úterý 8. 10. v lyžařském areálu v Břízkách v Jablonci nad Nisou. Družstva zde budou bojovat nejen o co nejslepší výsledek, ale i o postup do republikového finále, které se koná na Stříbrném rybníku u Hradce Králového. A zde se jejich předchůdcům v minulých letech velmi dařilo a několikrát naše dívky nebo chlapci na tomto republikovém finále zvítězili.  Méme tedy o co bojovat.
Díky všem pořadatelům z naší školy za pomoc s organizací těchto závodů.

Výsledková listina je zde – Výsledky – OF AŠSK v přespolním běhu 2019
Fotogalerie je zde.

Dovolujeme si Vás pozvat k prohlídce historické budovy naší základní školy, která bude otevřena v rámci Dnů evropského dědictví v sobotu 14. září           od 10 do 13,30hodin. Zpřístupněna bude i věžička školy, otevřeny budou všechny třídy a k nahlédnutí budou i školní kroniky.
Společně s hlavním organizátorem celé akce Městem Jilemnice Vás zveme i na další místa v Jilemnici, která jsou v tento den mimořádně otevřena. Informace najdete na přiloženém plakátku – Plakát.

Právnická osoba: Základní škola Jilemnice, Komenského 288, příspěvková organizace
Kontaktní údaje: PaedDr. Václav Korbelář, ředitel školy, tel. 481 544 382, strukturované životopisy zasílejte na: centrum@komenskeho288.cz
Pracovní pozice 1. učitel/ka  1. stupně na pozici druhý pedagogický pracovník do třídy s více žáky se SVP, úvazek 0,5,
možnost doplnění úvazku několika hodinami ve třídách 1. stupně do výše úvazku cca 0,75
2. učitel/ka 2. stupně – Fy, Pč, Hv – úvazek 1,0
3. dva asistenty pedagoga/školní asistenty  na úvazek 0,75 a 0,50, případně kratší.
Specializace: předpoklady podle z. č. 563/2004 Sb.
Termín nástupu: od 1. 9. 2019

scio obrázekNaše škola využívá pro evaluaci výsledků vzdělávání našich žáků celostátní testování od společnosti SCIO. Využíváme ho pro testování našich žáků v šestých a devátých ročnících. Po letošním kole testování, které proběhlo na podzim roku 2018, jsme obdrželi skvělou zprávu: naši školu navštěvuje žák nebo žákyně, který/á dosáhl/a nejlepšího výsledku v kraji.
Kteří žáci/žákyně byli oceněni?
v testování matematiky pro šesté třídy a primy – Lucie Žalská
v testování obecně studijních předpokladů pro žáky šestých tříd a primy – Anežka Hradecká
v testování matematiky, českého jazyka a obecně studijních předpokladů žáků devátých tříd a kvarty – Karolína Kuříková

Za vedení školy všem dívkám gratulujeme a děkujeme za vzornou a svědomitou školní práci, která je tímto výsledkem korunována. Poděkování patří i rodičům, kteří vytvářejí podmínky pro školní práci  a učitelům, kteří dívkám vědomosti předávají a předávali.
Ocenění – SCIO 2019

20190206_110437Ve středu 6.února se zúčastnili naši žáci náborových lyžařských závodů, které uspořádal pro žáky základních škol celého Jilemnicka lyžařský oddíl ČKS SKI Jilemnice. Celkem se na tratích na jilemnické Hraběnce představilo přes 250 dětí. Naši školu reprezentovali žáci ze všech tříd 1. stupně a 6. tříd v počtu více než 100 lyžařů.  Závody byly zajímavé svým pojetím, protože mladí lyžaři museli nejen co nejrychleji proběhnout svou trať, ale také absolvovat několik obratnostních disciplín typu podjetí překážky, slalomu, překročení překážky nebo přejetí vytvořených terénních nerovností.  Z těchto důvodů všichni lyžaři přijali závody s velkým nadšením a chutí se  s tratí a překážkami poprat. Vyhodnoceny byly vždy kategorie registrovaných dětí a zvlášť i kategorie neregistrovaných. I to bylo pro děti větší motivací.
Závody navázaly na několik pěkných zimních týdnů, kdy se dalo v Jilemnici lyžovat. Naše paní učitelky se všemi třídami 1. stupně i učitelé s mnohými třídami 2. stupně toho bohatě a pravidelně využívali. V dovednosti a šikovnosti s jakou se žáci poprali s těmito náborovými závody to bylo velmi znát.